Hanza - Domy z drewna
Domy w technologii szkieletu drewnianego i bala prostokątnego.

Oferta | Domy z drewna

Domy z drewna | Technologia

Nasze domy budujemy z drewna świerkowego w klasie C-24. Drewno jest suszone komorowo, o wilgotności 15% (+/-3%), czterostronnie strugane i fazowane. W zależności od projektu i preferencji klienta, stosujemy drewno konstrukcyjne klejone KVH, BSH, Duo i Trio.

Domy w technologii szkieletu drewnianego projektujemy i budujemy w oparciu o doświadczenia budownictwa: kanadyjskiego, amerykańskiego, skandynawskiego i niemieckiego. Zaletą technologii szkieletu drewnianego jest duża łatwość ogrzania i regulacji w nim temperatury. Dom wykonany w tej technologii ma w środku o około 10% większą powierzchnię względem domu murowanego. Dużym atutem technologii szkieletowej jest możliwość wykończenia ściany zewnętrznej w dowolny sposób np.: tynkiem mineralnym, cegłą klinkierową lub deską elewacyjną.
W domach drewnianych budowanych w technologii bala prostokątnego stosujemy konstrukcję tzw. wieńcową zwaną także konstrukcją węgłową, zrębową na zrąb lub na zamek. Ściany budujemy układając bale kolejno na siebie a w narożnikach, zwanych węgłami narożnymi, łączymy na wręby.

Dobre połączenie bali uzyskujemy dzięki stosowaniu łączenia na tzw. podwójne pióro-wpust, co zapewnia najlepszą szczelność ściany i nie wymaga dodatkowego uszczelnienia. Do budowy domów najczęściej stosujemy bale prostokątne 100x200 mm na podwójne pióro-wpust.

Masz pytania? Skontaktuj się z Nami.
HANZA
Lipki 6B, 62-250 Czerniejewo
Tel: 602-503-342